Bangle
Product Size:
2.4"
Category:
Bangles
Availability:
In Stock. Only 4 Items left
Material Details:
- GOLD 22K - 3.93
Gold Pricing Breakdown
| Gross Weight | 3.930 g |
| Stone Weight | 0.000 g |
| Net Weight | 3.930 g |
| Gold Rate | ₹ 14,385.00 |
| Metal Value | ₹ 56,533.05 |
| Making Charges (10.00%) | ₹ 5,653.31 |
| Stone Value | ₹ 0.00 |
| Hallmarking Charges | ₹ 45.00 |
| Shipping Charges | ₹ 800.00 |
| Subtotal | ₹ 63,031.36 |
| Discount (3%) | − ₹ 1,890.94 |
| Taxable Value | ₹ 61,140.41 |
| GST (3%) | ₹ 1,834.21 |
| Invoice Total | ₹ 62,970.00 |
