Bangle
Product Size:
2.4"
Category:
Bangles
Availability:
In Stock. Only 4 Items left
Material Details:
- GOLD 22K - 10.65
Gold Pricing Breakdown
| Gross Weight | 10.650 g |
| Stone Weight | 0.000 g |
| Net Weight | 10.650 g |
| Gold Rate | ₹ 14,385.00 |
| Metal Value | ₹ 153,200.25 |
| Making Charges (10.00%) | ₹ 15,320.03 |
| Stone Value | ₹ 0.00 |
| Hallmarking Charges | ₹ 45.00 |
| Shipping Charges | ₹ 800.00 |
| Subtotal | ₹ 169,365.28 |
| Discount (4%) | − ₹ 6,774.61 |
| Taxable Value | ₹ 162,590.66 |
| GST (3%) | ₹ 4,877.72 |
| Invoice Total | ₹ 167,470.00 |
