PENDENT
Product Size:
Category:
Pendents
Availability:
In Stock. Only 7 Items left
Material Details:
- GOLD 22K - 1.4
Gold Pricing Breakdown
| Gross Weight | 1.400 g |
| Stone Weight | 0.000 g |
| Net Weight | 1.400 g |
| Gold Rate | ₹ 13,575.00 |
| Metal Value | ₹ 19,005.00 |
| Making Charges (16.00%) | ₹ 3,040.80 |
| Stone Value | ₹ 0.00 |
| Hallmarking Charges | ₹ 45.00 |
| Shipping Charges | ₹ 800.00 |
| Subtotal | ₹ 22,890.80 |
| Discount (5%) | − ₹ 1,144.54 |
| Taxable Value | ₹ 21,746.26 |
| GST (3%) | ₹ 652.39 |
| Invoice Total | ₹ 22,400.00 |
