RING
Product Size:
8
Category:
Rings
Availability:
In Stock. Only 10 Items left
Material Details:
- GOLD 22K - 1.67
Gold Pricing Breakdown
| Gross Weight | 1.670 g |
| Stone Weight | 0.000 g |
| Net Weight | 1.670 g |
| Gold Rate | ₹ 14,395.00 |
| Metal Value | ₹ 24,039.65 |
| Making Charges (14.00%) | ₹ 3,365.55 |
| Stone Value | ₹ 0.00 |
| Hallmarking Charges | ₹ 45.00 |
| Shipping Charges | ₹ 800.00 |
| Subtotal | ₹ 28,250.20 |
| Discount (5%) | − ₹ 1,412.51 |
| Taxable Value | ₹ 26,837.69 |
| GST (3%) | ₹ 805.13 |
| Invoice Total | ₹ 27,640.00 |
