STUD
Product Size:
Category:
Studs
Availability:
In Stock. Only 6 Items left
Material Details:
- GOLD 22K - 3.07
Gold Pricing Breakdown
| Gross Weight | 3.070 g |
| Stone Weight | 0.000 g |
| Net Weight | 3.070 g |
| Gold Rate | ₹ 13,575.00 |
| Metal Value | ₹ 41,675.25 |
| Making Charges (16.00%) | ₹ 6,668.04 |
| Stone Value | ₹ 0.00 |
| Hallmarking Charges | ₹ 45.00 |
| Shipping Charges | ₹ 800.00 |
| Subtotal | ₹ 49,188.29 |
| Discount (5%) | − ₹ 2,459.41 |
| Taxable Value | ₹ 46,728.88 |
| GST (3%) | ₹ 1,401.87 |
| Invoice Total | ₹ 48,130.00 |
