RING
Product Size:
13
Category:
Rings
Availability:
In Stock. Only 5 Items left
Material Details:
- GOLD 22K - .720
Gold Pricing Breakdown
| Gross Weight | 0.720 g |
| Stone Weight | 0.000 g |
| Net Weight | 0.720 g |
| Gold Rate | ₹ 14,395.00 |
| Metal Value | ₹ 10,364.40 |
| Making Charges (18.00%) | ₹ 1,865.59 |
| Stone Value | ₹ 0.00 |
| Hallmarking Charges | ₹ 45.00 |
| Shipping Charges | ₹ 800.00 |
| Subtotal | ₹ 13,074.99 |
| Discount (5%) | − ₹ 653.75 |
| Taxable Value | ₹ 12,421.24 |
| GST (3%) | ₹ 372.64 |
| Invoice Total | ₹ 12,790.00 |
