Bangle
Product Size:
2.4"
Category:
Bangles
Availability:
In Stock. Only 4 Items left
Material Details:
- GOLD 22K - 11.99
Gold Pricing Breakdown
| Gross Weight | 11.990 g |
| Stone Weight | 0.000 g |
| Net Weight | 11.990 g |
| Gold Rate | ₹ 14,385.00 |
| Metal Value | ₹ 172,476.15 |
| Making Charges (10.00%) | ₹ 17,247.62 |
| Stone Value | ₹ 0.00 |
| Hallmarking Charges | ₹ 45.00 |
| Shipping Charges | ₹ 800.00 |
| Subtotal | ₹ 190,568.77 |
| Discount (4%) | − ₹ 7,622.75 |
| Taxable Value | ₹ 182,946.01 |
| GST (3%) | ₹ 5,488.38 |
| Invoice Total | ₹ 188,430.00 |
