BRACELET
Product Size:
6.5"
Category:
Bracelets
Availability:
In Stock. Only 6 Items left
Material Details:
- GOLD 22K - 4.250
Gold Pricing Breakdown
| Gross Weight | 4.250 g |
| Stone Weight | 0.000 g |
| Net Weight | 4.250 g |
| Gold Rate | ₹ 14,385.00 |
| Metal Value | ₹ 61,136.25 |
| Making Charges (16.00%) | ₹ 9,781.80 |
| Stone Value | ₹ 0.00 |
| Hallmarking Charges | ₹ 45.00 |
| Shipping Charges | ₹ 800.00 |
| Subtotal | ₹ 71,763.05 |
| Discount (5%) | − ₹ 3,588.15 |
| Taxable Value | ₹ 68,174.90 |
| GST (3%) | ₹ 2,045.25 |
| Invoice Total | ₹ 70,220.00 |
