BANGLE
Product Size:
1 8/16"
Category:
Bangles
Availability:
In Stock. Only 6 Items left
Material Details:
- GOLD 22K - 1.89
Gold Pricing Breakdown
| Gross Weight | 1.890 g |
| Stone Weight | 0.000 g |
| Net Weight | 1.890 g |
| Gold Rate | ₹ 14,385.00 |
| Metal Value | ₹ 27,187.65 |
| Making Charges (16.00%) | ₹ 4,350.02 |
| Stone Value | ₹ 0.00 |
| Hallmarking Charges | ₹ 45.00 |
| Shipping Charges | ₹ 800.00 |
| Subtotal | ₹ 32,382.67 |
| Discount (5%) | − ₹ 1,619.13 |
| Taxable Value | ₹ 30,763.54 |
| GST (3%) | ₹ 922.91 |
| Invoice Total | ₹ 31,690.00 |
