BANGLE
Product Size:
1 10/16"
Category:
Bangles
Availability:
In Stock. Only 6 Items left
Material Details:
- GOLD 22K - 6.03
Gold Pricing Breakdown
| Gross Weight | 6.030 g |
| Stone Weight | 0.000 g |
| Net Weight | 6.030 g |
| Gold Rate | ₹ 14,120.00 |
| Metal Value | ₹ 85,143.60 |
| Making Charges (10.00%) | ₹ 8,514.36 |
| Stone Value | ₹ 0.00 |
| Hallmarking Charges | ₹ 45.00 |
| Shipping Charges | ₹ 800.00 |
| Subtotal | ₹ 94,502.96 |
| Discount (4%) | − ₹ 3,780.12 |
| Taxable Value | ₹ 90,722.84 |
| GST (3%) | ₹ 2,721.69 |
| Invoice Total | ₹ 93,440.00 |
