RING
Product Size:
Category:
Rings
Availability:
In Stock. Only 8 Items left
Material Details:
- GOLD 22K - 1.08
Gold Pricing Breakdown
| Gross Weight | 1.080 g |
| Stone Weight | 0.040 g |
| Net Weight | 1.040 g |
| Gold Rate | ₹ 14,395.00 |
| Metal Value | ₹ 14,970.80 |
| Making Charges (18.00%) | ₹ 2,694.74 |
| Stone Value | ₹ 430.00 |
| Hallmarking Charges | ₹ 45.00 |
| Shipping Charges | ₹ 800.00 |
| Subtotal | ₹ 18,940.54 |
| Discount (6%) | − ₹ 1,136.43 |
| Taxable Value | ₹ 17,804.11 |
| GST (3%) | ₹ 534.12 |
| Invoice Total | ₹ 18,340.00 |
