RING
Product Size:
Category:
Rings
Availability:
In Stock. Only 6 Items left
Material Details:
- GOLD 22K - .920
Gold Pricing Breakdown
| Gross Weight | 0.920 g |
| Stone Weight | 0.000 g |
| Net Weight | 0.920 g |
| Gold Rate | ₹ 14,395.00 |
| Metal Value | ₹ 13,243.40 |
| Making Charges (18.00%) | ₹ 2,383.81 |
| Stone Value | ₹ 0.00 |
| Hallmarking Charges | ₹ 45.00 |
| Shipping Charges | ₹ 800.00 |
| Subtotal | ₹ 16,472.21 |
| Discount (6%) | − ₹ 988.33 |
| Taxable Value | ₹ 15,483.88 |
| GST (3%) | ₹ 464.52 |
| Invoice Total | ₹ 15,950.00 |
