RING
Product Size:
Category:
Rings
Availability:
In Stock. Only 6 Items left
Material Details:
- GOLD 22K - 2.24
Gold Pricing Breakdown
| Gross Weight | 2.240 g |
| Stone Weight | 0.020 g |
| Net Weight | 2.220 g |
| Gold Rate | ₹ 14,395.00 |
| Metal Value | ₹ 31,956.90 |
| Making Charges (14.00%) | ₹ 4,473.97 |
| Stone Value | ₹ 250.00 |
| Hallmarking Charges | ₹ 45.00 |
| Shipping Charges | ₹ 800.00 |
| Subtotal | ₹ 37,525.87 |
| Discount (6%) | − ₹ 2,251.55 |
| Taxable Value | ₹ 35,274.31 |
| GST (3%) | ₹ 1,058.23 |
| Invoice Total | ₹ 36,330.00 |
