RING
Product Size:
Category:
Rings
Availability:
In Stock. Only 10 Items left
Material Details:
- GOLD 22K - 1.89
Gold Pricing Breakdown
| Gross Weight | 1.890 g |
| Stone Weight | 0.000 g |
| Net Weight | 1.890 g |
| Gold Rate | ₹ 13,575.00 |
| Metal Value | ₹ 25,656.75 |
| Making Charges (14.00%) | ₹ 3,591.95 |
| Stone Value | ₹ 0.00 |
| Hallmarking Charges | ₹ 45.00 |
| Shipping Charges | ₹ 800.00 |
| Subtotal | ₹ 30,093.70 |
| Discount (6%) | − ₹ 1,805.62 |
| Taxable Value | ₹ 28,288.07 |
| GST (3%) | ₹ 848.64 |
| Invoice Total | ₹ 29,140.00 |
