DROPS
Product Size:
Category:
Drops
Availability:
In Stock. Only 5 Items left
Material Details:
- GOLD 22K - 2.65
Gold Pricing Breakdown
| Gross Weight | 2.650 g |
| Stone Weight | 0.040 g |
| Net Weight | 2.610 g |
| Gold Rate | ₹ 14,120.00 |
| Metal Value | ₹ 36,853.20 |
| Making Charges (15.00%) | ₹ 5,527.98 |
| Stone Value | ₹ 430.00 |
| Hallmarking Charges | ₹ 45.00 |
| Shipping Charges | ₹ 800.00 |
| Subtotal | ₹ 43,656.18 |
| Discount (7%) | − ₹ 3,055.93 |
| Taxable Value | ₹ 40,600.25 |
| GST (3%) | ₹ 1,218.01 |
| Invoice Total | ₹ 41,820.00 |
