CHAIN
Product Size:
Category:
Chains
Availability:
In Stock. Only 10 Items left
Material Details:
- GOLD 22K - 6.15
Gold Pricing Breakdown
| Gross Weight | 6.150 g |
| Stone Weight | 0.000 g |
| Net Weight | 6.150 g |
| Gold Rate | ₹ 14,385.00 |
| Metal Value | ₹ 88,467.75 |
| Making Charges (16.00%) | ₹ 14,154.84 |
| Stone Value | ₹ 0.00 |
| Hallmarking Charges | ₹ 45.00 |
| Shipping Charges | ₹ 800.00 |
| Subtotal | ₹ 103,467.59 |
| Discount (5%) | − ₹ 5,173.38 |
| Taxable Value | ₹ 98,294.21 |
| GST (3%) | ₹ 2,948.83 |
| Invoice Total | ₹ 101,240.00 |
