DROPS
Product Size:
Category:
Drops
Availability:
In Stock. Only 6 Items left
Material Details:
- GOLD 22K - 5.43
Gold Pricing Breakdown
| Gross Weight | 5.430 g |
| Stone Weight | 0.000 g |
| Net Weight | 5.430 g |
| Gold Rate | ₹ 14,120.00 |
| Metal Value | ₹ 76,671.60 |
| Making Charges (12.00%) | ₹ 9,200.59 |
| Stone Value | ₹ 0.00 |
| Hallmarking Charges | ₹ 45.00 |
| Shipping Charges | ₹ 800.00 |
| Subtotal | ₹ 86,717.19 |
| Discount (6%) | − ₹ 5,203.03 |
| Taxable Value | ₹ 81,514.16 |
| GST (3%) | ₹ 2,445.42 |
| Invoice Total | ₹ 83,960.00 |
