BRACELET
Product Size:
Category:
Bracelets
Availability:
In Stock. Only 5 Items left
Material Details:
- GOLD 22K - 4.27
Gold Pricing Breakdown
| Gross Weight | 4.270 g |
| Stone Weight | 0.000 g |
| Net Weight | 4.270 g |
| Gold Rate | ₹ 14,385.00 |
| Metal Value | ₹ 61,423.95 |
| Making Charges (11.00%) | ₹ 6,756.63 |
| Stone Value | ₹ 0.00 |
| Hallmarking Charges | ₹ 45.00 |
| Shipping Charges | ₹ 800.00 |
| Subtotal | ₹ 69,025.58 |
| Discount (6%) | − ₹ 4,141.54 |
| Taxable Value | ₹ 64,884.05 |
| GST (3%) | ₹ 1,946.52 |
| Invoice Total | ₹ 66,830.00 |
