BANGLE
Product Size:
2.4"
Category:
Bangles
Availability:
In Stock. Only 12 Items left
Material Details:
- GOLD 22K - 8.15
Gold Pricing Breakdown
| Gross Weight | 8.150 g |
| Stone Weight | 0.000 g |
| Net Weight | 8.150 g |
| Gold Rate | ₹ 14,385.00 |
| Metal Value | ₹ 117,237.75 |
| Making Charges (9.00%) | ₹ 10,551.40 |
| Stone Value | ₹ 0.00 |
| Hallmarking Charges | ₹ 45.00 |
| Shipping Charges | ₹ 800.00 |
| Subtotal | ₹ 128,634.15 |
| Discount (4%) | − ₹ 5,145.37 |
| Taxable Value | ₹ 123,488.78 |
| GST (3%) | ₹ 3,704.66 |
| Invoice Total | ₹ 127,190.00 |
