BANGLE
Product Size:
2.4"
Category:
Bangles
Availability:
In Stock. Only 5 Items left
Material Details:
- GOLD 22K - 9.35
Gold Pricing Breakdown
| Gross Weight | 9.350 g |
| Stone Weight | 0.000 g |
| Net Weight | 9.350 g |
| Gold Rate | ₹ 14,120.00 |
| Metal Value | ₹ 132,022.00 |
| Making Charges (9.00%) | ₹ 11,881.98 |
| Stone Value | ₹ 0.00 |
| Hallmarking Charges | ₹ 45.00 |
| Shipping Charges | ₹ 800.00 |
| Subtotal | ₹ 144,748.98 |
| Discount (4%) | − ₹ 5,789.96 |
| Taxable Value | ₹ 138,959.02 |
| GST (3%) | ₹ 4,168.77 |
| Invoice Total | ₹ 143,130.00 |
