NECKLACE
Product Size:
Category:
Necklaces
Availability:
In Stock. Only 5 Items left
Material Details:
- GOLD 22K - 6.27
Gold Pricing Breakdown
| Gross Weight | 6.270 g |
| Stone Weight | 0.000 g |
| Net Weight | 6.270 g |
| Gold Rate | ₹ 14,385.00 |
| Metal Value | ₹ 90,193.95 |
| Making Charges (12.00%) | ₹ 10,823.27 |
| Stone Value | ₹ 0.00 |
| Hallmarking Charges | ₹ 45.00 |
| Shipping Charges | ₹ 800.00 |
| Subtotal | ₹ 101,862.22 |
| Discount (4%) | − ₹ 4,074.49 |
| Taxable Value | ₹ 97,787.74 |
| GST (3%) | ₹ 2,933.63 |
| Invoice Total | ₹ 100,720.00 |
