BRACELET
Product Size:
2.4
Category:
Bracelets
Availability:
In Stock. Only 5 Items left
Material Details:
- GOLD 22K - 3.82
Gold Pricing Breakdown
| Gross Weight | 3.820 g |
| Stone Weight | 0.660 g |
| Net Weight | 3.160 g |
| Gold Rate | ₹ 14,385.00 |
| Metal Value | ₹ 45,456.60 |
| Making Charges (16.00%) | ₹ 7,273.06 |
| Stone Value | ₹ 680.00 |
| Hallmarking Charges | ₹ 45.00 |
| Shipping Charges | ₹ 800.00 |
| Subtotal | ₹ 54,254.66 |
| Discount (4%) | − ₹ 2,170.19 |
| Taxable Value | ₹ 52,084.47 |
| GST (3%) | ₹ 1,562.53 |
| Invoice Total | ₹ 53,650.00 |
