DROPS
Product Size:
Category:
Drops
Availability:
In Stock. Only 5 Items left
Material Details:
- GOLD 22K - 3.08
Gold Pricing Breakdown
| Gross Weight | 3.080 g |
| Stone Weight | 0.000 g |
| Net Weight | 3.080 g |
| Gold Rate | ₹ 14,120.00 |
| Metal Value | ₹ 43,489.60 |
| Making Charges (10.00%) | ₹ 4,348.96 |
| Stone Value | ₹ 0.00 |
| Hallmarking Charges | ₹ 45.00 |
| Shipping Charges | ₹ 800.00 |
| Subtotal | ₹ 48,683.56 |
| Discount (4%) | − ₹ 1,947.34 |
| Taxable Value | ₹ 46,736.22 |
| GST (3%) | ₹ 1,402.09 |
| Invoice Total | ₹ 48,140.00 |
