DROPS
Product Size:
Category:
Drops
Availability:
In Stock. Only 5 Items left
Material Details:
- GOLD 22K - 4.3
Gold Pricing Breakdown
| Gross Weight | 4.300 g |
| Stone Weight | 0.000 g |
| Net Weight | 4.300 g |
| Gold Rate | ₹ 14,120.00 |
| Metal Value | ₹ 60,716.00 |
| Making Charges (10.00%) | ₹ 6,071.60 |
| Stone Value | ₹ 0.00 |
| Hallmarking Charges | ₹ 45.00 |
| Shipping Charges | ₹ 800.00 |
| Subtotal | ₹ 67,632.60 |
| Discount (4%) | − ₹ 2,705.30 |
| Taxable Value | ₹ 64,927.30 |
| GST (3%) | ₹ 1,947.82 |
| Invoice Total | ₹ 66,880.00 |
