DROPS
Product Size:
Category:
Drops
Availability:
In Stock. Only 10 Items left
Material Details:
- GOLD 22K - 3.18
Gold Pricing Breakdown
| Gross Weight | 3.180 g |
| Stone Weight | 0.000 g |
| Net Weight | 3.180 g |
| Gold Rate | ₹ 14,385.00 |
| Metal Value | ₹ 45,744.30 |
| Making Charges (10.00%) | ₹ 4,574.43 |
| Stone Value | ₹ 0.00 |
| Hallmarking Charges | ₹ 45.00 |
| Shipping Charges | ₹ 800.00 |
| Subtotal | ₹ 51,163.73 |
| Discount (4%) | − ₹ 2,046.55 |
| Taxable Value | ₹ 49,117.18 |
| GST (3%) | ₹ 1,473.52 |
| Invoice Total | ₹ 50,590.00 |
