RING
Product Size:
13
Category:
Rings
Availability:
In Stock. Only 10 Items left
Material Details:
- GOLD 22K - 1.6
Gold Pricing Breakdown
| Gross Weight | 1.600 g |
| Stone Weight | 0.000 g |
| Net Weight | 1.600 g |
| Gold Rate | ₹ 14,120.00 |
| Metal Value | ₹ 22,592.00 |
| Making Charges (18.00%) | ₹ 4,066.56 |
| Stone Value | ₹ 0.00 |
| Hallmarking Charges | ₹ 45.00 |
| Shipping Charges | ₹ 800.00 |
| Subtotal | ₹ 27,503.56 |
| Discount (4%) | − ₹ 1,100.14 |
| Taxable Value | ₹ 26,403.42 |
| GST (3%) | ₹ 792.10 |
| Invoice Total | ₹ 27,200.00 |
