BRACELET
Product Size:
6.5"
Category:
Bracelets
Availability:
In Stock. Only 5 Items left
Material Details:
- GOLD 18K - 2.84
Gold Pricing Breakdown
| Gross Weight | 2.840 g |
| Stone Weight | 0.000 g |
| Net Weight | 2.840 g |
| Gold Rate | ₹ 11,880.00 |
| Metal Value | ₹ 33,739.20 |
| Making Charges (25.00%) | ₹ 8,434.80 |
| Stone Value | ₹ 0.00 |
| Hallmarking Charges | ₹ 45.00 |
| Shipping Charges | ₹ 800.00 |
| Subtotal | ₹ 43,019.00 |
| Discount (5%) | − ₹ 2,150.95 |
| Taxable Value | ₹ 40,868.05 |
| GST (3%) | ₹ 1,226.04 |
| Invoice Total | ₹ 42,090.00 |
